2 Dite ne Kolashin

SKI ne KOLASHIN & VIZITE ne BUDVA ➡ Nisje me: 22 JANAR / 12 SHKURT — 2 Dite (1 Nate) 🎁Hotel HILTON 5Yje

Filluar nga 75 VIZITOJME:
⛄KOLASHIN
🍂PODGORICE
🍂UJEVARA NIAGARA


👉Akomodimi ne hotel sipas zgjedhjes tuaj:
HOTEL PODPGORCA 4 YJE — Cmimi €75
HOTEL HITLON 5 YJE — Cmimi €99

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇❄👇
MUAJI JANAR
Nisje 22 JANAR — 2 DITE (1 Nate)
👇💖👇
SHEN VALENTINI
Nisje 12 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)

 

 

🚌🚌

DITA PARE
*Nisja nga Sheshi Piazza, mbrapa Muzeut Kombetar. Ndalesa e pare per kafe ne qytetin e bukur te Shkodres per te vazhduar me pas drejt pikes kufitare te Hanit te Hotit.
*Pas procedurave kufitare, vazhdimi i udhetimit drejt Podgorices ku destinacioni i pare do te jete Ujevara e Niagares. Ndalese per fotografi dhe kafe per te shijuar bukurine natyrore qe te ofron Ujevara, ku ne kete periudhe te vitit eshte e tej mbushur me prurje uji.
*Pas vizites ne Ujevaren e Niagares vazhdim i udhetimit per ne Podgorice ne qendren tregtare Delta City. Kohe e lire per te konsumuar dreken ne restorantet e shumte dhe per te bere shopping.
*Rreth ores 17:00 akomodimi ne Hotelin e perzgjedhur
Kohe e lire per te pushuar dhe per te perdorur spa e hotelit si pishine dimerore, jakuzzi, sauna, banjo turke dhe palestren per klientet e hotel Hilton.
Per personat qe do deshirojne guida do ju per te vizituar qytetin e Podgorices si sheshi kryesor, bulevardin buze lumit, etj.
*Darka shtrohet ne restorantin e hotelit, ku ju mund te konsumoni cfare te deshironi.
*Pas darka e lire te frekuentoni lokalet e nates te qytetit

 

DITA DYTE:
*Pas mengjesit buffe e hapur ne hotel, nisja drejt Kolashines.
Mberritja ne Kolashin rreth ores 10:30 dhe qendrimi atje deri ne oren 16:00.
Mundesi per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore. Sugjerohet te konsumohet dreka ne restorantin e zones.
PISTA E SKIJIMIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhia ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise.
Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur ne pistat e shumta te Kolashinit.
*
Pas drekes, rreth ores 16:00 nisja per ne Podgorice
Kohe e lire per te relaksuar ne SPA e hotelit (pishina, jakuzi, sauna, palester) per klientet e hotel Hilton
Darka ne restorantin e hotelit
*Pas darka e lire ku mund te frekuentoni lokalet e nates te qytetit

 

DITA TRETE:
*Pas mengjesit ne hotel, udhetojme drejt qytetit te Kotorrit, pjese e Trashegimise Kulture te UNESCO-s
Ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e vjeter te Kotorrit, si citadela, Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes.
*Pas vizites se Kotorrit nisemi drejt Budvas, , ku do te vizitojme Kalane e Qytetit te Vjeter  (e cila pritet te behet pjese e trashegimise kulturore – historike te UNESCO-s.) dhe portin e jahteve. Ne Budva do te kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative. (Sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem)
*Pas dreke nisja drejt Tiranes. Pushime te shkurta gjate rruges dhe kthimi ne darke.

 

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Dy nete akomodimi ne hotelin e perzgjedhur
3) Mengjeset dhe Darkay
4) Perdorimi i qendres SPA (pishine, jakuzi, sauna,) per hotel Hilton
5) Guida (Shoqeruesi)
——————————————————-
Akomodimi ne hotel sipas zgjedhjes tuaj:
HOTEL PODPGORCA 4 YJE
HOTEL HITLON 5 YJE
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirane ne oren 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
4) rrobat e banjos per te perdorur SPA e hotelit
——————————————————-
 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate udhetimit
2) Pajiset e skive dhe teleferiku
——————————————————-

SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore.

#learntotravel #traveltolearn

About the Author

By Kaba user / Administrator, bbp_keymaster

Follow kaba-user
on Dec 10, 2019

No Comments

Leave a Reply