VOSKOPOJE – KORCE – SHEN NAUM – DRILON

(8 customer reviews)

52.00

Categories: ,

Description

VIZITOJME:
🔹KORCE
🔹BOBOSHTICE
🔸VOSKOPOJE
🔹TUSHEMISHT
🔹SHEN NAUM
🔹DRILON

👉Akomodim ne hotel ne qender te Voskopojes
👉Darka me Muzike Live dhe gatime tradicionale

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇

MUAJI TETOR
Dt. 26-27 TETOR (2 Dite Udhetim) — Cmimi 6500 lek

MUAJI NENTOR
Dt. 28-29 NENTOR (2 Dite Udhetim) — Cmimi 6500 lek
Dt. 30 NENTOR – 1 DHJETOR (2 Dite Udhetim) — Cmimi 6500 lek

 

Dita 1: VIZITE KORCE dhe VOSKOPOJE
*Nisja ne mengjes ne oren 7:00 nga kafe Flora (qender te Tiranes) per Voskopoje
*Ndalese ne Librazhd per kafe dhe mengjes.
*Vazhdimi udhetimit per ne Korce ne “Parisin e Vogel”. Vizite e qytetit si  Katedralia Ringjallja e Krishtit, shkolla e pare shqipe ABC, kulla e vrojimit, pazari i vjeter i Korces, muzeu mesjetar, etj.
Kohe e lire per te konsmuar nje kafe ne Bulevardin e qytetit ose pazarin e vjeter
*Pas vizites ne Korce sipas deshires se grupit konsumimi i drekes ne fshatin Boboshtice (7 min larg Korces) me gatime tradicionale
Pas dreke udhetojme drejt Voskopojes.
*Akomodimi ne hotel ne qender te Voskopojes.
Pas akomodimi, vizite e qytezes se harruar (e cila gjate kohes se perandorise Bizantine eshte cilesuar si qyteti i dyte me i rendesishem i perandorise pas Kostandinopojes). Duke shetitur neper kalldremet e vjeter te qytetezes, do te vizitojme Kishat simbol te vendit si Kisha e Shen Kollit, Manastiri i Shen Prodhomit, etj
Darka me muzike live dhe serenata korcoare dhe gatime tradicionale (si lakrori me 2 pete, mish qingji, pllaqi, etj) ne tavernen Ambasador , taverna me e mire e Voskopojes.


Dita 2: VIZITE NE DRILON dhe SHEN NAUM

*Pas mengjesit ne hotel nisemi per ne Tushemisht. Vizite e shetitores se qytezes dhe statujes se “zonja nga qyteti”.
*Vazhdimi udhetimit me pas per ne dogane ku pak minuta larg vizitojme manastirin e Shen Naum.
Kohe e lire me pas te organizuar nje shetitje me varka me lopata rreth manastirit.
*Pas vizites se Shen Naum kthimi per ne Drilon ku vizitojme parkun e liqenit te mjelmave. Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Drilon.
*Pas dreke nisja per ne Tirane.
Ndalesa rruges per kafe dhe pushim dhe mberritja ne Tirane ne darke vone.

——————————————————
Duhet të dini se:

►Çmimi i udhëtimit 6500 lek për person ku përfshihen:
1. Transportin vajtie – ardhje dhe te gjitha shetitjet sipas programit
2. Akomodimi per 1 nate ne hotel ne Voskopoje
3. Guida nga agjensia sipas programit
4. Darka e dites se pare me gatime tradicionale dhe muzike live
5. Mengjesi diten e dyte

——————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet ne hotel  ne qender te Voskopojes

——————————————————
► Nisja do të bëhet në orën 7:00 nga sheshi piazza mbrapa muzeut kombetar.

 

——————————————————
► Në çmim nuk përfshihen:
1. Drekat e dites se pare dhe dyte
2. Biletat e hyrjes ne muze dhe kisha

 

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

8 reviews for VOSKOPOJE – KORCE – SHEN NAUM – DRILON

There are no reviews yet.

Be the first to review “VOSKOPOJE – KORCE – SHEN NAUM – DRILON”