BUS PACKAGE


PLAZH NË ZAKYNTHOS – Hotel Strada Marina 4⭐

5 DITE PLAZH NE ISHULLIN ME FAME BOTERORE TE ZAKYNTHOS 🔸Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Zakynthis si Laganas Beach Navagios Beach (lundrim me traget) Ishulli i Breshkave te detit (lundrim me traget) Porto Zoro Bananas Beach Akuaparku “Zante Aqua Village” . ▶▶▶▶◀◀◀◀ NISJET ME AUTOBUZ DHE CHECK IN […]

PLAZH NË LEFKADA – Hotel LEFKAS 4

5 DITE PLAZH NE ISHULLIN ME FAME BOTERORE TE LEFKADAS 🔸Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Lefkadas si Parga Porto kastiki Egremi Meganisi Scorpions Porti Fiskardo Kathisma Agio Nikita Preveza . ▶▶▶▶◀◀◀◀ NISJET ME AUTOBUZ DHE CHECK IN NE HOTEL SI ME POSHTE 👇👇👇 MUAJI KORRIK Nisje 25 Korrik […]

Korfuz 7 dite All inclusive

7 DITE PLAZH ALL INCLUSIVE NE KORFUZ NE MESSONGHI BEACH RESORT 3 YJE SUPERIOR BUZE PLAZHIT 🔸Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Korfuzit si Paleokastrica Agios Gordo Lundrim me traget dhe shetitje ne ishujt Paxos – Antipaxos Tur qyteti ne Kelkyra dhe pallati Sisit . ▶▶▶▶◀◀◀◀ NISJET ME AUTOBUZ DHE […]

Sarandë Ksamil 5 Days 99 €

SARANDË – KSAMIL – KRORËZ – GJIROKASTËR – BLUE EYE Departure date: 16, 23, 27, 31 May – Price 99 € / p Departure date: 4, 8, 12 June – Price 120 € / p Departure date: 16, 20, 24, 28 June – Price 160 € / p Departure date: 2, 6, 10, 14, 18, […]

10 Things to do in Istanbul

Best things to do in Istanbul Whirling Dervishes The Whirling Dervishes may look like a tourist attraction, but it’s an actual worship service of Mevlana’s followers. During the ceremony the Dervishes become a bridge between God and humans through a prayer-induced trance. Although high on many visitor’s Istanbul to-do-list, people often had to skip it in the […]

Why Should You Use A Travel Agent

It’s so easy to hop online and book your trips. However when you hop online you may be missing out on all the Free Value a travel agent can provide. Yes, that’s right. It’s free to use an agent! Save You Time– Time is Money. When you use an agent you save yourself time from […]

ULQIN-BUDVA-SHEN STEFAN 3 DITE 99 EURO

Dita e pare: Tirane – Ulqin Nisja nga Tirana ne oren 05.30 Ndalese ne piken doganore Muriqan per kryerjen e procedurave doganore. ndalesa e do jete ne hotel Dajti 3* ne Ulqin. Pasi konsumojme dreken ne hotel dita e lire per plazh dhe per te vizituar qytetin. Darka ne hotel. Dita e dyte: Mengjesi ne […]

(Shqip) SARANDE – KSAMIL ➡NISJE 18, 25 KORRIK & 1, 8, 15, 22, 29, GUSHT — 2 DITE — CMIMI €47

Sorry, this entry is only available in Albanian.

(Shqip) JALE 2020

Sorry, this entry is only available in Albanian.

RIVIERA SHQIPTARE — 3 DITE ➤ CMIMI NGA €99!

PLAZHET QE VIZITOJME 🔹 Dhermi 🔹🔸lundrim me skaf dhe plazh ne Gjipe 🔹🔸lundrim me skaf dhe plazh ne Gjirin e Grames 🔹 Jal   👉Akomodim ne Hotel Belle Vue 3 Yje ne Dhermi (me pishine)   👉👉MENGJESI DHE DARKA – nga veranda e hotelit me pamje nga deti   👉Lundrim me Traget dhe plazh ne […]

2 Dite ne Kolashin

SKI ne KOLASHIN & VIZITE ne BUDVA ➡ Nisje me: 22 JANAR / 12 SHKURT — 2 Dite (1 Nate) 🎁Hotel HILTON 5Yje Filluar nga 75 €VIZITOJME: ⛄KOLASHIN 🍂PODGORICE 🍂UJEVARA NIAGARA 👉Akomodimi ne hotel sipas zgjedhjes tuaj: HOTEL PODPGORCA 4 YJE — Cmimi €75 HOTEL HITLON 5 YJE — Cmimi €99   ▶▶▶▶◀◀◀◀ KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT […]

SKI NË BREZOVICË 2 DITË €39

VIZITOJME: ⛄BREZOVIC ⛄PREVALL 🔹PRIZREN   👉Akomodimi ne hotel sipas zgjedhjes tuaj: HOTEL PRIZRENI 4 YJE — Cmimi €39 HOTEL PREMIUM PARK 5 YJE — Cmimi €50   ▶▶▶▶◀◀◀◀ KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME 👇 MUAJI JANAR Nisje 9 JANAR — 2 DITE (1 Nate) Nisje 16 JANAR — 2 DITE (1 […]

New Year in Mavrovo, 3 Days € 119, 4 Days € 159

New Year in Mavrovo: Arriving on December 31 and staying 2 or 3 nights. New Year’s Special Dinner. – Makpetrol Hotel 3 * – 2 nights € 119 and 3 nights € 159 Payment includes: 1. Hotel accommodation for 2 or 3 nights stay; 2. Mornings and Dinners for all nights of stay; 3. New […]

Krishtlindjet në Bregdetin Dalmat, 4 Ditë €119

6. Kroaci Dita e Parë: Nisja në oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Gjatë rrugës bëhet një ndalesë e shkurtër në afërsi të ishullit Shën Stefan. Në Budva qëndrohet rreth 1:30 orë, ku vizitohet: Kisha e Shën Ivanit, e […]

New Year in Thessaloniki (Hotel in the center) & Buzuk

New Year in Thessaloniki Visited: Kastoria-Thessaloniki-Edessa-Meteora Departure: December 30th Price: 245 Eur / p Day 1 Departure from Tirana at 10:00 in the direction of Kapshtice border crossing. After the border procedures, departure to Thessaloniki. On the way to Kastoria. Kastoria is famous for its beautiful location and its many medieval churches. The city lies […]

Mesdheu Lindor 8 ditë nga/në Pireus, Athinë

Anije Ajo është një vlerë e e shtuar e kroçiereve tona në det,  një klasik i verës – ju do të bini në dashuri me të në momentin që mendoni  të udhëtoni me këtë anije. Ka romancë kudo që lundron. Lereni Celestyal Crystal të jetë  shtëpia juaj komode në det gjatë pushimeve të jetës. Dy […]

Manastir – Bitola, 2 Ditë €49

Maqedoni Dita e Parë: Nisja nga Tirana për në Bitola. Vizitë me autobus dhe Shoqëruesin tonë në Strugë dhe Ohër, ku do të vizitohen monumentet më tërheqëse. Vazhdimi i udhëtimit për në Bitola. Ndalesa gjatë rrugës. Mbrritja në Hotel. Sistemimi, Darkë me Muzikë. Fjetje në Hotel. Dita e Dytë: Mëngjes në Hotel. Paradite vizitë në Monumentet kryesore […]

ROME – VATIKAN – NAPOLI – FIRENCE – VENECIA ➡NISJE 26 NENTOR – 6 DITE – CMIMI €259!

VIZITOJME: 🔹BARI 🔹NAPOLI 🔸ROME 🔹FIRENCE 🔹VENECIA 🔹KROACI 👉AKOMODIMI NE: kabine personale me dush ne Traget (1 Nate), Hotel 4 Yje ne ROME (2 Nete), Hotel 3 Yje ne VENECIA (2 Nete) KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE👇 ►Nisje Dt. 26 NENTOR (6 Dite Udhetim) – Cmmi €259   👉Itinerari i detajuar i udhetimit👇 ►Dita e […]

CAPPADOCIA (HOTEL 5 YJE) ➡NISJE 25 NENTOR — 7 DITE — CMIMI 299€!

VIZITOJME 🔹STAMBOLL 🔹ANKARA 🔸CAPPADOCIA 🔹ESKISEHIR 🔹BURSA 🔹KAVALA 🔹UJEVARA EDESA 👉Akomodimi ne Hotele 4 Yje ne Stamboll (2 nete), 5 Yje ne Cappadocia (2 nete), 5 Yje ne Eskisehir (1 nate), 4 Yje ne Kavala (1 nate) KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇 ►Nisje 25 NENTOR (7 Dite Udhetim) — Cmmi €299   👉Itinerari i detajuar i udhetimit👇 Dita 1: […]

Tur ne Dubrovnik

Programi: ➤ Dita 1: TIRANE – BUDVA – DUBROVNIK Nisja ne oren 05:00 te mengjesit. Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin. I drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi, atje mund te shikoni Kalane e Qytetit te Vjeter dhe Portin e qytetit pjese te cilat priten […]

Parku KRKA – Split – Zadar – Dubrovnik – €129

Detajet e Turit VIZITOJME: 🔹SPLIT 🔹PARKU KRKA 🔹ZADAR 🔹VODICE 🔹DUBROVNIK 👉AKOMODIM NE HOTEL 4 YJE LLUKS ME PISHINE TE MBYLLUR, NE VODICE  (QENDER QYTETI DHE BUZE DETIT) KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇 ►Dt. 18-20 TETOR (3 Dite Udhetim) — Cmmi €129   ITENERARI I DETAJUAR I UDHETIMIT👇 DITA 1: SPLIT *Nisja ne […]

(Shqip) PLAZH DHE KROICERE NE BUDVA 3 DITE

Sorry, this entry is only available in Albanian.

ULQIN-BUDVA 2 DAYS 29 EURO ALL INCLUSIVE

Dita e pare: Tirane – Ulqin Nisja nga Tirana ne oren 05.30 Ndalese ne piken doganore Muriqan per kryerjen e procedurave doganore. ndalesa e do jete ne hotel Dajti 3* ne Ulqin. Pasi konsumojme dreken ne hotel dita e lire per plazh dhe per te vizituar qytetin. Darka ne hotel. Dita e dyte: Mengjesi ne […]

ZAKYNTHOS 5 DAYS

►DATAT E UDHETIMEVE Chrysafi Hotel (Mengjes + Darke ) Ikaros Hotel (All inclusive) Mojo Hotel (Mengjes+darke) Majestic 4* (All Inclusive) White Olive Elite 5* (All Inclusive) 10 – 14 Qershor €95 €109 €109 – – 14 – 18 Qershor €105 €119 €119 – – 18 – 22 Qershor €115 €129 €129 – – 22 – […]

All Inclusive In Korfuz, 3 Days €79

Day One: Departure from Tirana at 22.00 a night before and travel to Corfu via Igumenica by bus and ferry. Short breaks along the way. Arrival at Corfu at 10.00. Accommodation and All Inclusive at the Hotel. Second Day: All Inclusive at the Hotel. Afternoon, Guided Visit to the City of Corfu. Third Day: Departure […]

VJENE – BUDAPEST 5 DAYS 199 EURO

PROGRAM: ►First day: Tirane – ZagrebNow at 1am from Tirana by bus. After carrying out border customs operations in Muriqan, the continuation of travel along the riviera of Montenegro. Bus travel on the Croatian territory continues. Arrival and accommodation at the hotel in Zagreb. ► Second Day: Zagreb – Grac – Breakfast at the Hotel. […]

SOFIA 3 DAYS 79 EURO

PROGRAM: ►First day: Departure from Tirana by bus at 04.00 am, near “Corpo”, Mother Theresa Square in the direction of Sofia. On the way, Coffee break and Lunch in Skopje, Dardania’s capital during the Illyrian period and a city that changes the scenery and is constantly transformed. Arrival in Sofia. Accommodation in Hotel with 4 […]

SARAJEVE 3 DITE 89 EURO

PROGRAM: ►First day: Time 05.00 Departure from Tirana. Conduct border procedures. Short visit and coffee break where you can have a light morning in Niksic. After this holiday we will start a visit to Megjugorje or the place of Our Lady of Peace (Lady of Peace) where we will visit the Holy Cathedral and enjoy […]

BEOGRAD 3 DAYS 89 EURO

PROGRAM: ►First day: Time 05:00, departure from Tirana by bus to the border point Hani i Hotit. After the crossing of the border crossings we head towards Podgorica and then the border point Bjelopolje connecting Montenegro with Serbia, after entering Serbia we turn to the first town of Serbia, the city of Zlatnib or the […]

SELANIK 3 DAY € 89

VISIT: ARISTOTEL SLEEP, CHURCH OF SH. DHIMITRIT, THE ROMA FORUM, THE GALLERY OF THE GALLERY, THE TSIMISKI ZONE, THE WINDING WATCH: ► 17-19, 24-26 May: First Day: Departure at 05.00 hrs from Tirana (Departure from Durres at 04:15) bus ride through Kapshtica to Thessaloniki. Holidays along the way. Arrival in Thessaloniki. Accommodation in hotel. Hotel […]

MOSTAR – MEDJUGORE – UJEVARA KRAVICA 55 €

VISIT: MOSTAR – MEDJUGOR DAY DATE: ► 18-19, May ► 1-2, 8-9, 15-16 June PROGRAM: DAY ONE: Departure from Tirana at 5:00 pm breakfast. Continue the journey to Hani Hoti border crossing. Customs procedure After crossing the territory of Montenegro, the first stop will be Ujevaren Niagara in Tuz. Stop for coffee and photography. Continue […]

METEORA 2 DAYS € 55

VISIT: JANINE – METORA – KALLABAKA – CASTORIA DEPARTMENT DATE: ► 18-19, 25-26 May ► 1-2, 8-9, 15-16, 22-23, 29-30 June, ►My breakfast € 55 ►Printer Day + Dinner € 60 PROGRAM: Day One: Departure from Tirana at 05.00 (Departure from Durres at 05:30) we continue our bus trip to Ioannina. Short breaks along the […]

METEORA – SELANIK – TWO DAYS TWO € 49

VISIT: METEORA – SELANIK – KATERINI – JANIN   PROGRAM: ► Day One: New Tirana hour 04.00 (Departure from Durres at 03:30) towards Thessaloniki, Short breaks along the way. Transfer from Kapshtica border point. Short visit to Skeleton. Continuing the trip to Thessaloniki. The panoramic visit of Thessaloniki is visited: Aristotel Square, White Tower, Tsimiski […]

BUDVA – KOTORR 1 DAY € 15

►: 18, 19, 25, 26 May ► 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29, 30 June ► 6, 7, 13, 14, 20, 21, 27, 28 July PROGRAM: Departure from Tirana at 06:30 (Departure from Durres at 5:45 pm) Carrying out border procedures in Muriqan. Short stop to eat the morning. Continue the road […]

STRUGE – OHER – SHEN NAUM 1 DAY € 15

► 18, 19, 25, 26 May ► 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29, 30 June ► 6 , 7, 13, 14, 20, 21, 27, 28 July PROGRAM: ► Departure from Tirana at 07:00 in the morning (Departure from Durres 06:15). First in the road axis Elbasan-Librazhd. Continue for us Drilon next to […]

PODGORICA 1 DAY € 15

VISIT: UJEVARA NIAGARA – PODGORICE DATA OF UDHETIMIT: ► 18, 19, 25, 26 May ► 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29, 30 June PROGRAM: Departure from Tirana at 7:00 in the morning (Departure from Durres at 6:15 pm) Carrying border procedures at Hani i Hotit Customs Office.Nice to the Niagara waterfalls on […]

BUDVA – KOTORR – ULQIN 2 DAY € 45

VISIT: BUDVA – KOTORR – ULQIN – PERAST – ADA ADDRESS BOOK: ► 18-19, 25-26 may ► 1-2, 8-9 June ► 22-23 June Hotel 3 * – € 45 Hotel 4 * – € 49 PROGRAM: Day first: Tirana – Kotor – Budva – Ulqin Nisja from Tirana at 06:30 (Departure from Durres at 05:45). […]

Summer in Vienna and Budapest, 5 days € 199

First Day: Departure at 04:00 from Tirana by bus. After carrying out border customs operations in Muriqan, the continuation of travel along the riviera of Montenegro. A short stop in Budva. Continue the journey to Herceg Novi, where by ferry the Kotor Bay will be crossed. Bus travel on the Croatian territory continues. Continue the […]

Summer in Istanbul, , 3 nights € 85

NIGHT WEEKLY PROGRAM 2 Day 1: Departure from Tirana at 13.00 and bus trip through Kapshtica and Thessaloniki to Istanbul. Short breaks along the way. Day Two: Arrival in Istanbul at around 8.00 am, Panoramic Guided Visit to the Main Monuments of the City, such as: Blue Mosque, Hippodrome, Dollmabahce, Families with the famous Basilica […]

Christmas Istanbul Thessaloniki Sofia 5 Days € 129

First Day: Departure from Tirana at 5.00 and bus ride through Kapshtica to Thessaloniki. Short breaks along the way. Arriving in Thessaloniki. Accommodation at the Hotel. Day Two: Breakfast at the hotel. Tomorrow, Panoramic Visit of Thessaloniki, visit: Aristotel Square, White Tower, Tsimiski area and other historic monuments of the city. Continues travel to Istanbul. […]

Spring in Barcelona, 7 Days € 329

First Day: Departure at 03:00 by bus from Tirana. After carrying out border customs operations in Muriqan, the continuation of travel along the riviera of Montenegro. There will be an uninterrupted crossing from Bar, Budva and Tivat, where by ferry the Kotor Bay will be crossed. Continue to travel by bus to the Croatian territory. […]

Summer in Amsterdam, 8 Days € 399

First Day: Departure at 04:00 from Tirana by bus. After carrying out border customs operations in Muriqan, the continuation of travel along the riviera of Montenegro. A short stop in Budva. Continue the journey to Herceg Novi, where by ferry the Kotor Bay will be crossed. Bus travel on Croatian territory to Zadar continues. Arriving […]

Summer in Spain and Portugal, 13 Days € 599

First Day: Departure at 03:00 by bus from Tirana. After carrying out border customs operations in Muriqan, the continuation of travel along the riviera of Montenegro. There will be an uninterrupted crossing from Bar, Budva and Tivat, where by ferry the Kotor Bay will be crossed. Continue to travel by bus to the Croatian territory. […]

Summer on the Baltic Sea, 14 Days € 669

First Day: Departure at 04:00 from Tirana by bus via the border crossing Muriqan to Zadar. The trip takes about 12 hours without stops. Short breaks for coffee and food while traveling. Arriving in Zadar. Panoramic sightseeing in Zadar: St. Donat Church, Roman Forum, Anastasia Cathedral of Zadar and Zadar University. Accommodation and Accommodation at […]

Russia, Ukraine, Poland, R. Baltic, 13 days € 639

First Day: Departure from Tirana at 21.00 a night before. Crossing the coastal riviera of Montenegro, towards Croatia. A stop in Sibenik, where the old town of Sibenik and St. James’s Cathedral are visited. In the afternoon, travel to Zagreb continues. Arrival in Zagreb. Short visit of the capital of Croatia Zagreb, visited: the area […]

Spring in Naples and Sorrento, 5 days € 259

First Day: Departure by ferry from Durrës at 22.00. Sailing to Bari. Second Day: Arrival at Bari at 08.00. Departing to Naples by bus. System at the Hotel. Afternoon, panoramic walks in the main monuments of the city, where are visited: Duomo, Royal Palace, Plebiscito Square, San Carlo Theater, Castel Nuovo, etc. Breakfast at the […]