about-banner

No one realizes how beautiful it is to travel until he comes home and rests
his head on his old, familiar pillow.

– Lin Yutang

Hi Welcome to Trendy Travel! We cover all the places.

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable.

If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn’t anything embarrassing hidden in the middle of text. We will cover the most iconic places and make them present to you.
Talk to Us: 001 243 1124
map-name

OUR TEAM

Donec sodales sagittis magna. Sed consequat, leo eget bibendum sodales, augue velit and seltd tasm cursus nunc.

Please specify image url
James Duncan
Leading Programme
There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour.

im available here

Please specify image url
James Duncan
Leading Programme
There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour.

im available here

Please specify image url
James Duncan
Leading Programme
There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour.

im available here

Please specify image url
James Duncan
Leading Programme
There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour.

im available here

OUR HISTORY

Aliquam at pulvinar sem. Donec nec dolor elit. Vivamus sollicitudin, nunc feugiat suscipit tincidunt, nulla lacus lacinia eros, non imperdiet dui ligula non arcu. Fusce nunc felis, consequat a...

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

6 DITE PLAZH NE ISHULLIN ME FAME BOTERORE TE ZAKYNTHOS ????Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Zakynthis si Laganas Beach Navagios Beach (lundrim...

By ticket for match Roma vs Feyenoord  800 euro Contact Roma Wed 25 May21:00 Feyenoord Arena Kombëtare●Tirana Referees István Kovács ROU Referee Vasile Florin Marinescu ROU Assistant referees Ovidiu Artene ROU Marco...

Sorry, this entry is only available in Albanian.

✈31 Korrik -7 Gusht #Spain #Costabrava ✅Fluturimi Vajtje ardhje nga Tirana ✅Hoteli ne Costa brava ✅Mengjes+Darke ne hotel ✈Nisja ne oren 11:45 ✈Kthimi ne oren 15:15 ?Opsione HB Mengjes+darke ?H TOP...

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

GRUPI I NISJE ME 26 DHJETOR ME FLY DUBAI QENDRIMI 4 NET HOTEL FIRST COLLECTION JUMEIRAH VILLAGE CIRCLE 4* SUPERIOR DHE 3 NET HOTEL BM BEACH HOTEL 4* Dita...

Vaksinë apo Test Covid? Informacion mbi destinacionet direkte nga TIA. 10.11.2021   SHTETET PLF Test Covid Vaksina Karantinë Angli https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk Në qoftë se jeni të vaksinuar duhet të bëni...

Sorry, this entry is only available in Albanian.

5 DITE PLAZH NE SARANDE – KSAMIL – HIMARE ?Lundrim me traget dhe plazh ne gjiret e Sarendes . ?Akomodimi do te behet ne Hotel Pini 3 Yje ne vijen...

5 DITE PLAZH NE ISHULLIN ME FAME BOTERORE TE ZAKYNTHOS ?Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Zakynthis si Laganas Beach Navagios Beach (lundrim...

5 DITE PLAZH NE ISHULLIN ME FAME BOTERORE TE LEFKADAS ?Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Lefkadas si Parga Porto kastiki Egremi Meganisi...

SARANDË – KSAMIL – KRORËZ – GJIROKASTËR – BLUE EYE Departure date: 16, 23, 27, 31 May – Price 99 € / p Departure date: 4, 8, 12 June...

Experience Highlights Encounter the Blue Eye of Theth and its natural pools Savor lunch in the picturesque town of Shiroke Experience the warm hospitality of rural families Enjoy a...

Throughout this laid-back 8-day tour, immerse yourself in inimitable culture, amazing food, and natural wonders. Sunbathe in deserted beaches and relax in seaside villages, as you get a taste...

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

visit Canakkale IZMIR EPH DENIZILI PAMUKALE Cappadocia ANKARA ISTANBUL Accommodation in 4 Star Hotels in: Canakale (1 night), Izmir (1 night), Pamukale (1 night), Cappadocia (2 nets), Istanbul (2...

Dita e pare: Tirane – Ulqin Nisja nga Tirana ne oren 05.30 Ndalese ne piken doganore Muriqan per kryerjen e procedurave doganore. ndalesa e do jete ne hotel Dajti...

Sorry, this entry is only available in Albanian.

PLAZHET QE VIZITOJME ? Dhermi ??lundrim me skaf dhe plazh ne Gjipe ??lundrim me skaf dhe plazh ne Gjirin e Grames ? Jal   ?Akomodim ne Hotel Belle Vue...

Visit the coast of Albania with us                 Date 18-22 Jul    Price 199 / Person Tourist packages -Flight Departure Coming Direct line...

Zuper Zbritje !!! #Palma De Majorca 6 Dite 369 Euro /P Nga #Tirana Data 9-14 Qershor Fluturimi Vajtje Ardhje nga #Tirana Akomodimi ne hotel “HSM Reina del Mar” Per...

SKI ne KOLASHIN & VIZITE ne BUDVA ➡ Nisje me: 22 JANAR / 12 SHKURT — 2 Dite (1 Nate) ?Hotel HILTON 5Yje Filluar nga 75 €VIZITOJME: ⛄KOLASHIN ?PODGORICE ?UJEVARA NIAGARA ?Akomodimi ne hotel...

VIZITOJME: ⛄BREZOVIC ⛄PREVALL ?PRIZREN   ?Akomodimi ne hotel sipas zgjedhjes tuaj: HOTEL PRIZRENI 4 YJE — Cmimi €39 HOTEL PREMIUM PARK 5 YJE — Cmimi €50   ▶▶▶▶◀◀◀◀ KY...

1 – TRANSFER FROM THE AIRPORT TO THE HOTEL  Arrival at Baku INTL Airport  Meet and Assist at the International Airport  Private Transfer to Hotel for...

New Year in Mavrovo: Arriving on December 31 and staying 2 or 3 nights. New Year’s Special Dinner. – Makpetrol Hotel 3 * – 2 nights € 119 and...

6. Kroaci Dita e Parë: Nisja në oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi....

New Year in Thessaloniki Visited: Kastoria-Thessaloniki-Edessa-Meteora Departure: December 30th Price: 245 Eur / p Day 1 Departure from Tirana at 10:00 in the direction of Kapshtice border crossing. After...

Anije Ajo është një vlerë e e shtuar e kroçiereve tona në det,  një klasik i verës – ju do të bini në dashuri me të në momentin që...

OFERTA ESHTE PA GUIDE OFERTEN E PERFITONI NESE JENI 4 PERSONA DHE AKOMODOHENI SE BASHKU Per cdo pyetje Kontaktoni ne nr 0695460060 ose shtypni butonin e Whatsapp ne te...

Maqedoni Dita e Parë: Nisja nga Tirana për në Bitola. Vizitë me autobus dhe Shoqëruesin tonë në Strugë dhe Ohër, ku do të vizitohen monumentet më tërheqëse. Vazhdimi i udhëtimit...

Dita e Parë: Nisja në orën 01:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Do të...

VIZITOJME: ?BARI ?NAPOLI ?ROME ?FIRENCE ?VENECIA ?KROACI ?AKOMODIMI NE: kabine personale me dush ne Traget (1 Nate), Hotel 4 Yje ne ROME (2 Nete), Hotel 3 Yje ne VENECIA (2 Nete) KY...

VIZITOJME ?STAMBOLL ?ANKARA ?CAPPADOCIA ?ESKISEHIR ?BURSA ?KAVALA ?UJEVARA EDESA ?Akomodimi ne Hotele 4 Yje ne Stamboll (2 nete), 5 Yje ne Cappadocia (2 nete), 5 Yje ne Eskisehir (1 nate), 4 Yje...

Detajet e Turit DATA E UDHETIMIT: 28 Nëntor – 30 Nëntor 7 – 9 Dhjetor   VIZITOHEN: Janina, Selaniku, Meteora dhe Kosturi(Kastoria). PROGRAMI: ►Dita e Parë:  Nisja nga Tirana...

Dita e Parë: Nisja nga Tirana për në Aeroportin e Prishtinës. Fluturimi me avion për në Bazel. Nisja në orën 09.25. Mbërritja në orën 11.40. Transferimi në Bazel. Shëtitje panoramike në qytet,...

Kine Dita e Parë, 25 Nëntor 2019: Udhëtimi me avion për në Hong Kong. Fluturimi Tiranë – Frankfurt. Nisja nga Tirana më 13.50. Mbrritja në Frankfurt më 16.10. Fluturimi Frakfurt...

Dita e Parë: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Podgoricës. Fluturimi direkt Podgoricë – Barcelonë. Nisja nga Podgorica në orën 13:45, Mbrritja në Barcelonë në orën 16:10. Gjatë pasdites, do...

Sorry, this entry is only available in Albanian.

BOGE (ski) – RUGOVE – PEJE ➡Nisje 23 JANAR / 30 JANAR / 6 SHKURT / 13 SHKURT — 2 Dite (1 Nate) ?Hotel DUKAGJINI 5 Yje VIZITOJME: ⛄BOGE ?UJEVARA E...

VIZITOHEN: VOSKOPOJE , KORCE , DRILON TRAVEL DATE: ► 1, 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28, September 29 ► 5, 6, 12, 13, 19, 20, 26, 27 October...

Hungari PROGRAMI A Dita e Parë: Nisja me Autobus për në Ohër. Fluturimi Direkt Ohër – Vjenë. Nisja më 08:15 – Mbrritje në Vjenë më 09:50. Transfertë për në Hotel....

Detajet e Turit UDHETIM ME AVION NE PRAGE – VIENE – BUDAPEST Prorgami 5 ditor Çmimi 349 Euro Datat: (Datat e mëposhtme janë 100% të konfirmuara) 27 Nentor –...

Detajet e Turit VIZITOJME: ?SPLIT ?PARKU KRKA ?ZADAR ?VODICE ?DUBROVNIK ?AKOMODIM NE HOTEL 4 YJE LLUKS ME PISHINE TE MBYLLUR, NE VODICE  (QENDER QYTETI DHE BUZE DETIT) KY UDHETIM...

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

PROGRAMI UDHETIMIT 4 DITE/ 3 NETE Dita e Parë: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Prishtinës. Fluturimi direkt Prishtinë – Berlin. Nisja nga Prishtina në orën 15.40. Mbrritja në Berlin në orën 18.05. Transferta...

Dita e Parë: Fluturimi nga Tirana për në Tel Aviv, nëpërmjet Stambollit. Nisja nga Tirana 02.45, Mbrritja në Stamboll në 06.20. Nisja nga Stambolli nb 08.05 dhe Mbrritja në Tel...

UDHETIM 5 DITOR PER PLAZH NE LEFKADA ME AKOMODIM NE HOTEL LEFKAS NE QENDER TE QYTETIT TE LEFKADES. BUZE DETIT DHE PRANE LOKAEVE DHE TAVERNAVE. ?HOTEL LEFKAS 3 YJE SUPERIOR...

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

Sorry, this entry is only available in Albanian.

VIZITOHET: PLAZHET & ISHUJT , PORTO KATSIKI , EGREMNI , SCORPIONS, MEGANISI , ITAKA , KEFALONIA QYTETET: LEFKADA , PARGA , JANINA Data Muaji Specifikime 30 – 5 Korrik...

Feel the magic of Monaco and Monte Carlo by night where the rich and the famous can be seen gambling and dining in the most prestigious restaurants. We begin...

Dita e Parë: Nisja nga Tirana 04.00 me autobus për në Aeroportin e Shkupit. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Fluturimi Direkt Shkup – Larnaca. Nisja në orë 13.45. Mbrritja në...

►DATAT E UDHETIMEVE Chrysafi Hotel (Mengjes + Darke ) Ikaros Hotel (All inclusive) Mojo Hotel (Mengjes+darke) Majestic 4* (All Inclusive) White Olive Elite 5* (All Inclusive) 10 – 14...

Day One: Departure from Tirana at 22.00 a night before and travel to Corfu via Igumenica by bus and ferry. Short breaks along the way. Arrival at Corfu at...

VISIT: HALKIDIKI, SELANIK THE FIRST DAY: Departure from Tirana at 23:00 on the night 1 day before the departure date. Continue the journey to the Greek land through Kapshtice...

DAY 5 DAY TO THE PLAZH IN BUDVA AND THE BLUE RIVIER PLAZH IN KROICERE IN THE COTTON AND HERCEGNIA –   ACCOMMODATION IN THE HOTEL SIDRO 3YJE, in...

PROGRAM: FIRST DAY: Departure from Tirana at 22:00 o’clock in the evening one day before the departure date. Short trips along the way. Customs Passage at Kakavija border crossing....

VISIT: LOVE OF BOVILLES DATE OF TIME: ► 18, 19, 25, 26 May ► 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29, 30 June ► 6, 7, 13,...

VISIT: SKRAPARI, OSUMI CHANNELS, BERAT DATE OF TIME: ► 18 – 19, 25 – 26 May ► 1 – 2, 8 – 9, 15 – 16, 22 – 23,...

VISIT: THE LAKE OF SHALES, LAKE COMMAND, BLINI PARK DATE OF TIME: ► 18, 19, 25, 26 May ► 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29, 30...

In our Guiden are all included, starting from the transportation, Mengjezi food – Lunch and Dinner, sleeping, riding in the mountains and in its wonderful river Valbona, accompanied by...

► Thethi Guide is a guideline that fits all age groups and is organized in such a way as to give pleasure to everyone. On the other hand, being...

3 DAY PROGRAM IN RIVIERA WITH SKAF. PLAZE in DHERMI, JAL, GJIPE and GRAME THIS WAY SHOULD REALIZE IN THE DAYS OF BOOTS AS IT ►Dt. 5th JULY (3...

PROGRAMS IN RIVIERA WITH SKAF. PLAZH NOT CANCELED, CARABURUN, DHERMI, JAL, DRIMADHES. GJIPE and GRAME THIS WAY SHOULD REALIZE IN THE DAYS OF BOOTS AS IT ►Dt. 8 JULY...

INTRODUCES IN “ALBANIAN HARRY LESSONS”, IN THE SAME OF ALPS ALBANIA Visit to PLAVE and GUCI, VUTHAJ, LEPUSHE and VERMOSH ACCOMMODATION IN THE HOTEL EKO KATUN ROSI – OLD...

PROGRAM: ►First day: Tirane – ZagrebNow at 1am from Tirana by bus. After carrying out border customs operations in Muriqan, the continuation of travel along the riviera of Montenegro....

PROGRAM: ►First day: Departure from Tirana by bus at 04.00 am, near “Corpo”, Mother Theresa Square in the direction of Sofia. On the way, Coffee break and Lunch in...

PROGRAM: ►First day: Time 05.00 Departure from Tirana. Conduct border procedures. Short visit and coffee break where you can have a light morning in Niksic. After this holiday we...

PROGRAM: ►First day: Time 05:00, departure from Tirana by bus to the border point Hani i Hotit. After the crossing of the border crossings we head towards Podgorica and...

VISIT: ARISTOTEL SLEEP, CHURCH OF SH. DHIMITRIT, THE ROMA FORUM, THE GALLERY OF THE GALLERY, THE TSIMISKI ZONE, THE WINDING WATCH: ► 17-19, 24-26 May: First Day: Departure at...

VISIT: MOSTAR – MEDJUGOR DAY DATE: ► 18-19, May ► 1-2, 8-9, 15-16 June PROGRAM: DAY ONE: Departure from Tirana at 5:00 pm breakfast. Continue the journey to Hani...

VISIT: JANINE – METORA – KALLABAKA – CASTORIA DEPARTMENT DATE: ► 18-19, 25-26 May ► 1-2, 8-9, 15-16, 22-23, 29-30 June, ►My breakfast € 55 ►Printer Day + Dinner...

VISIT: METEORA – SELANIK – KATERINI – JANIN   PROGRAM: ► Day One: New Tirana hour 04.00 (Departure from Durres at 03:30) towards Thessaloniki, Short breaks along the way....

First Day: Departure at 04:00 from Tirana by bus. After carrying out border customs operations in Muriqan, the continuation of travel along the riviera of Montenegro. A short stop...

NIGHT WEEKLY PROGRAM 2 Day 1: Departure from Tirana at 13.00 and bus trip through Kapshtica and Thessaloniki to Istanbul. Short breaks along the way. Day Two: Arrival in...

First Day: Departure from Tirana at 5.00 and bus ride through Kapshtica to Thessaloniki. Short breaks along the way. Arriving in Thessaloniki. Accommodation at the Hotel. Day Two: Breakfast...

First Day: Departure at 03:00 by bus from Tirana. After carrying out border customs operations in Muriqan, the continuation of travel along the riviera of Montenegro. There will be...

First Day: Departure at 04:00 from Tirana by bus. After carrying out border customs operations in Muriqan, the continuation of travel along the riviera of Montenegro. A short stop...

First Day: Departure at 03:00 by bus from Tirana. After carrying out border customs operations in Muriqan, the continuation of travel along the riviera of Montenegro. There will be...

First Day: Departure at 04:00 from Tirana by bus via the border crossing Muriqan to Zadar. The trip takes about 12 hours without stops. Short breaks for coffee and...

First Day: Departure from Tirana at 21.00 a night before. Crossing the coastal riviera of Montenegro, towards Croatia. A stop in Sibenik, where the old town of Sibenik and...

First Day, Thursday: Departure from Tirana Wednesday at 18.00 and bus trip to Burgas. Short breaks along the way. Arrival in Burgas around 13.00. Accommodation and Accommodation at All...

First Day: Departure by ferry from Durrës at 22.00. Sailing to Bari. Second Day: Arrival at Bari at 08.00. Departing to Naples by bus. System at the Hotel. Afternoon,...

Hollande 29 Nentor Nisja Dita e Parë : Fluturimi direkt për në Amsterdam. Nisja në orën 20:30. Mbrritja në Amsterdam në orën 23:20. Transferimi në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në...

Day One: Direct Air Travel Tirana – Paris. Departure at 10:35. Arrival to Paris at 13:25. Afternoon, Free Walking in Sacre Coer and Transfer to the Hotel. Accommodation and...

Program 6 Days / 5 Nights Day One: Departure by Bus from Tirana to Tivat Airport in Montenegro. Direct flight Tivat – Saint Petersburg. Departure from Tivat at 11.10,...

First Day: Departure from Tirana 08.00 by bus to Skopje Airport. Short breaks along the way. Flight Direct to Skopje – Malta. Departure per hour 17.50. Arriving in Malta...

First Day: Departure from Tirana 08.00 by bus to Skopje Airport. Short breaks along the way. Flight Direct to Skopje – Barcelona. Departure at 18.30 hours. Arrival in Barcelona...

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Mauris dictum, purus non commodo tincidunt, diam turpis mattis leo, id aliquet leo tellus at urna. In placerat pretium magna, nec egestas sapien feugiat vel. Sed ipsum odio, condimentum...

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even...

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even...

Sed quam nisl, commodo in interdum sit amet, molestie vehicula erat. Vestibulum ultrices, sem vitae congue viverra, ligula lorem faucibus dolor, id tristique libero erat a ipsum. Interdum et...

Cras at fringilla lacus. Phasellus tincidunt tempor mi, ut tincidunt tellus sollicitudin sed. Quisque semper viverra risus eget congue. Duis interdum ultricies massa, a commodo odio vestibulum et. Nam...

Year - 2011

Has been the industrys standard dummy text ever since the 1500s.

Year - 2012

Has been the industrys standard dummy text ever since the 1500s.

Year - 2013

Has been the industrys standard dummy text ever since the 1500s.

Year - 2014

Has been the industrys standard dummy text ever since the 1500s.

Trendy Travel – The most adorable travel theme ever!

This theme has all the important elements that are required for a travel theme. These are the important features that a travel theme requires.

Clean & Elegant Design

Audio post Available

Creative Google font Selection

Different Types of Gallery

Quote post Available

As a Photography Website

Customization Tool Available

As a Photography Website

Customization Tool Available

As a Photography

Purchase Theme

batch

We are the Best Travel Agency 2014

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur.