PLAZH NË SARANDË – KSAMIL – HIMARË – Hotel PINI 3⭐, (vija e pare e plazhit) –— 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 19, 26 Korrik / 2, 9, 16, 23 Gusht

5 DITE PLAZH NE SARANDE – KSAMIL – HIMARE
?Lundrim me traget dhe plazh ne gjiret e Sarendes
.
?Akomodimi do te behet ne Hotel Pini 3 Yje ne vijen e pare te plazhit dhe qender te Sarandes
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET ME AUTOBUZ DHE CHECK IN NE HOTEL SI ME POSHTE

???
MUAJI KORRIK  
Nisje 19 Korrik ― 5 Dite (4 nete) ― Cmimi 169€  
Nisje 26 Korrik ― 5 Dite (4 nete) ― Cmimi 169€  

MUAJI GUSHT
Nisje 2 Gusht ― 5 Dite (4 nete) ― Cmimi 179€  
Nisje 9 Gusht ― 5 Dite (4 nete) ― Cmimi 179€  
Nisje 16 Gusht ― 5 Dite (4 nete) ― Cmimi 179€    
Nisje 23 Gusht ― 5 Dite (4 nete) ― Cmimi 179€  

 

 

DITA 1:

*Nisja ne mengjes pas prezantimit me guiden ne drejtim te Sarandes
*Destinacioni i pare qe vizitojme eshte qyteti i gurte i Gjirokastres, ku do te konsumojme edhe mengjesit. Pas mengjesit, vizitojme pazarin e vjeter te Gjirokastres.
*Vazhdimi udhetimit per ne Sarande ku ndalesa e radhes do te jete ne parkun natyror “Syri i Kalter”, per te vizituar kete mrekulli te natyres.
*Mberritja ne Sarande dhe akomodimi ne hotel Pini 3 Yje, ne qender te Sarandes, buze plazhit
*Pas akomodimit kohe e lire ne plazhin afer hotelit
Darka ne restorantin e hotelit
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit, sidomos bulevardin kryesor te qytetit buze detit ku jane te pozicionuar te shumica lokaleve, clubet dhe Lounge-t e Sarandes.

 

Dita 2:

*Pas mengjesit ne hotel, transferohemi ne Ksamil ku kemi perzgjedhur plazhin 3 Ishujt, nje nder plazhet me piktoresk te Ksamilut
Kohe e lire per plazh deri pasdite
Sipas deshires se grupit mund te vizitojme pasdite parkun arkeologjik te Butrintit.
Kthimi ne mbremje ne hotel. Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit, sidomos bulevardin kryesor te qytetit buze detit ku jane te pozicionuar te shumica lokaleve, clubet dhe Lounge-t e Sarandes.

 

Dita 3:

*Pas mengjesit ne hotel, nga porti i qytetit do te nisim aventuren tone blu ku do te lundrojme me anije drejt plazheve te virgjer si Kakome, Krorzes dhe Roidhes
*Nisja e aventures tone blu me anije do te filloje ne 10.00. Anija eshte 24m e gjate dhe me dy kate, kjo hapësire i jep mundesine qe te plotesoje te gjitha kushtet e nevojshme per te bere nje lundrim komod dhe te kendshem. Ne bordin e saj ju mund te degjoni muzike dhe te shijoni pije te ndryshme duke pare peisazhin e bukur te bregdetit jonian.
Gjate turit do te behen tre ndalesa, ky ndalesa e para eshte vizite panorameske qe zgjat 10-15 minuta  ne Kepin e Qefalit, dhe per te  vazhduar me pas me shetitje duke lundruar pergjate bregut ku mund te shikoni edhe Gjirin e Kakomese.
Ndalesa e radhes do jete ne plazhin e Krorzes per te bere not dhe plazh ne kete gji te mrekullueshem. Rreth ore 13.00 do te shtrohet dreka per te gjithe ata qe kane rezervuar paketen me dreke.
Rreth ores 14.00 behet nisja per ndalesen e radhes ne plazhin e Roidhese, ku perseri do te bejme nje ndalese per not dhe plazh.
Rreth ores 16.00 behet nisja per ne Sarande dhe ne oren 17.00 eshte mbritja ne portin e qytetit.
(Ky lundrim i mrekulleshem organizohet ne 2 paketa:
Paketa 25 euro qe perfshin lundrimin + 1 pije gjate turit
Paketa 35 euro qe perfshin lundrimin + dreken + 1 pije gjate turit)
——————–
*Personat qe nuk do te deshirojne te ndiekin lundrimin me anije mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit
——————–
*Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.

 

Dita 4:

*Pas mengjesit ne hotel, transferohemi ne plazhin La Cueva
Kohe e lire per plazh deri pasdite
Kthimi ne mbremje ne hotel. Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.

Dita 5:

*Mengjesi ne hotel heret dhe nisja per ne Himare duke pershkruar Rivieren shqiptare.
Ndalese ne Himare dhe kohe e lire per plazh deri ne mesdite.
*Pas dreke nisja per ne Tirane. Ndalesa per pushim ne Llogara
Kthimi ne Tirane ne darke

 

NË ÇMIM PËRFSHIHET

1. Akomodimi per 4 nete ne hotel Pini 3 Yje ne vijen e pare te plazhit dhe qender te Sarandes
2. Transporti vajtije – ardhje Tirane – Sarande – Tirane
3. Transfertat hotel – plazh – hotel dhe shetitjes sipas pogramit ne Ksamil
4. Mengjesi dhe Darka ne restorantin e hotelit
5. Shoqerues shqiptar gjate udhetimit dhe plazhet qe do te vizitojme

.

NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET

1) Drekat gjate  diteve te udhetimit
2) Shezlonet e plazhit
3) Bileta e anijes per lundrimin ne plazhet Krozes, Kakomes dhe Rojdhese

.

SHENIM:

►Duhet të dini se:
???

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 6:00 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 12 vjeç paguajnë 50% te cmimit

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar

About the Author

By Kaba user / Administrator, bbp_keymaster

Follow kaba-user
on Jul 09, 2021

No Comments

Leave a Reply